Okamzite Napady

Státem přidělované peníze na politické kampaně

Co kdyby měli kandidáti na politická místa zakázáno používat v kampani vlastních prostředků a peníze jim byly přidělovány rovným dílem ze státního rozpočtu?

Stránky, které by stálo za to vytvořit

Naběžky.cz

  • server, který by běžkařům umožnil zjistit aktuální stav běžeckých tras v okolí jejich bydliště. Fungoval by na principu wiki - běžkaři, kteří by dorazili domů, by dali vědět ostatním, jak trasy vypadají (předpokládám zapojení Google Maps). Příjmy by snad mohly být od místních prodejců lyžařského vybavení, případně provozovatelů skibusů.

Pomůžu.cz

  • adresář humanitárních projektů, které hledají podporu lidí. Lidé by si mohli vybrat projekt podle cílové skupiny, oblasti světa, způsobu přispívání, apod.

Beseda pro paměť národa

Udělat v Litomyšli besedu s lidmi různých věkových kategorií o tom, jak prožívali mládí. Srovnání zkušeností lidí, kteří se pohybovali v rámci společnosti a mimo ni. Na akci by bylo nabídnuto členství v Klubu Paměti národa.

Museum of dating

Muzeum namlouvání a jeho kulturních souvislostí v různých kulturách světa. Slogan: "Muzeum o tom, proč tu všichni jsme"

Rozvoj a zdravotní postižení

  • jak jednotlivé společnosti v zemích třetího světa řeší problém zdravotních omezení a závislosti? A jak se k tomu staví rozvíjející (odborníci na problematiku zdravotních postižení, rozvojáři, ekonomové, sociologové)?

Krajinné konstelace

Když můžou v konstelacích vystupovat různé abstraktní entity, proč by nemohly být použity k řešení problémů krajiny, kde by vystupovali zástupci za řeky, krajinné prvky, apod.? Je to asi moc těžká ezoterie, ale třeba by to fungovat mohlo… :-)

Rychlý nástroj pro vytvoření osobních stránek

Zásadními rozdíly proti existujícím službám by bylo to, že by nástroj bylo to, že by šlo o řešení postavené na Drupalu, bylo by ho tedy možno stáhnout zdarma a používat na svém serveru. Kromě toho bych ale provozoval službu ve spolupráci se spolehlivým hostingem, od něhož bych se snažil získat partnerské ceny.

Algoritmus / nástroj na vytváření polylinií geokódováním

Dost mě udivilo, že tohle nikdo nenabízí a napadá mne, že by to mohlo mít lecjaké využití pro tvorbu alb z dovolených. Možná by stálo za to něco zkusit i jako neprogramátor…

Akce ve stylu Improv Everywhere v Olomouci

  • jeden den by všichni jeli do práce s fotkou z dětství, kterou by ostatním veřejně ukazovali
  • převlečení ve stylu určitého období, včetně dobových hesel, atd.

Věc, která nepřežije

Na adventní víkendovku / silvestra. "Soud" nad věcmi, které by neměly přežít do příštího roku. Případně můžeme vymyslet věc, která by se naopak měla objevit.

Plná velikost obrázků

http://diskuse.jakpsatweb.cz/?action=vthread&forum=3&topic=132941

Není-li uvedeno jinak, obsah této stránky je pod licencí Creative Commons Attribution-ShareAlike 3.0 License